Akcie

Nové modely vibračných dosiek AMMANN

29.01.2018 | Autor: Atrent.sk

Výrobca hutniacej techniky AMMANN prichádza na trh s novinkami v modelovej rade APF.

Novými modelmi sú Ammann APF 12/33, APF 15/40, APF 15/50, APF 20/50 Hatz a APF 20/50 Honda. Produktová línia APF je najľašou líniou hutniacej techniky Ammann s váhou od 69 kg do 107 kg a šírkou od 330 mm do 500 mm.

Dosky sú použiteľné pri rôznych činnostiach, ako napríklad záhradkárstvo, úprava terénu, oprava výtlkov na cestách. S prídavným kropením a vulkolanovou® podložkou sú vhodné aj na použitie pri asfaltérskych prácach či pokladaní zámkovej dlažby. Modelová rada APF je poháňaná spoľahlivými a ekonomickými benzínovými motormi Honda. Najväčší model dosky APF 20/50, je možné vybaviť ako benzínovým motorom Honda alebo motorom Hatz diesel.

Medzi hlavné prednosti vibračných dosiek APF patrí:

Low-vibration handle. Znižuje intenzitu vibrácíí (pod 2.5 m/sec2). Tento patentovaný systém umožňuje precízne ovládanie dosky a zároveň chráni obsluhu pred nepriazdnivým účinkom vibrácií. Nízke hodnoty vibrácií umožňujú predĺžit pracovné intervaly, bez zvýšenia rizika pre obsluhu.

Bezúdržbový systém budiča vibrácií počas celej životnosti dosky. Vďaka cylindrickému ložiskovému systému sa znižuje trenie v mechanizme budiča. Systém je kompletne uzatvorený a chránený pred nepriazdnivým vplyvom prachu a vody. Výkonný systém tiež zvyšuje dopredný pohyb dosky a jej schopnosť zvládať terénne stúpania.

Ergonomický rám chráni všetky hlavné komponenty vibračnej dosky počas práce aj počas transportu. Umožnuje aj jednoduchú manipuláciu s doskou v stiesnených priestoroch.

Spodná časť dosky je navrhnutá tak, aby nedochádzalo k jej nadmernému opotrebeniu. V zadnej, najviac namáhanej časti, je pridaná hrúbka materiálu.

Nádrž kropenia je možné namontovať bez použitia náradia. S objemom 10 l umožňuje dlhšiu prevádzku kropiaceho systému. Ovládanie je jednoduché len s mopomocou jediného ventilu prívodu kropiacej vody.

Vulcolanová podložka môže byť pripojená bez použitia akýchkoľvek nástrojov už za pár sekúnd. Podložka je pevne uchytená dvoma hákmi v prednej časti platne, a jej montáž či demontáž je preto extrémne jednoduchá.

Transportrtné kolieska sa dajú sklopiť nohou operátora, zaručujúc pohotovú a rýchlu manipuláciu s vibračnou doskou na stavenisku. Chráni sa tým tiež chrbát obsluhy, ktorá sa nemusí neustále k doske zohýbať

<< Spät na akcie